BARO BAŞKANIMIZ AV.ALİ ARTUK İLE BAROMUZ AVUKATLARINDAN AV.ERTAÇ ŞAHİN, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI METİN FEYZİOĞLU’NUN MUHARREMİN AİLESİNE YAPMIŞ OLDUĞU TAZİYE ZİYARETİ.
Tarih: 13.02.2014 22:00:00| Okunma Sayısı: 2418

                       Baro Başkanımız Av.Ali ARTUK ile Baromuz Avukatlarından Av.Ertaç ŞAHİN, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin FEYZİOĞLU’nun Muharremin Ailesine yapmış olduğu taziye ziyareti.         

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu farklı şehirlerden 6 baro başkanı ile bugün Van'a geldi. Feyzioğlu ve beraberindekiler ilk olarak Gürpınar İlçesi'ne bağlı Yalınca Köyü Çalık Mezrası'nda yaşayan ve yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye ulaştırılamayan 1,5 yaşındaki Muharrem Taş'ın, halen Van'da yakınlarının yanında bulunan ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Acılı babaya sarılan Feyzioğlu şöyle dedi

"Sana sadece kendi adıma sarılmıyorum. Sosyal medya üzerinden ve sokakta karşılaştığım yüzlerce kişi adına sarılıyorum. Bütün Türkiye sizin acınızı paylaşıyor. Acımızın ortak olduğunu tüm Türkiye'nin ortak acısı olduğunu paylaşmak için Türkiye'nin her yerinden buraya geldik. Böyle bir kader yok. Buraya acınızı paylaşmaya geldik. Ama aynı zamanda sorumluların ortaya çıkarılması ve bir daha Muharrem bebelerin ölmemesinin önüne geçmek için, gereğinin yapılmasını sağlamak için geldik."

Binlerce kilometre öteden baro başkanlarının geldiğini anlatan Feyzioğlu, "Türkiye'nin her yerinden gelmemiz acıyı paylaşmamız, bir olduğumuzun beraber olduğumuzun, Türkiye'nin bölünmeyeceğinin en büyük ispatıdır" dedi.

ABLASININ EĞİTİMİNİ ÜSTLENDİ

Feyzioğlu, ölen Muharremin, 'bu acıyı başkaları da yaşamasın' diye sağlık okumak isteyen ortaokul öğrencisi ablası Remziye Taş'ın da eğitimini üstlendiğini söyledi. Baba Abdulmenav Taş'tan, 'kızını erken evlendirmemesi' sözünü alan Feyzioğlu, "Kızını erken evlendirme. Biz Remziye'nin bütün eğitimini üstleneceğiz. Remziye sağlık okumak istiyor ve biz onu okutmak istiyoruz" dedi. Evde bulunan çocuklarla yakından ilgilenen Feyzioğlu, onlarla hatıra fotoğrafı çektirip Şabaniye Mezarlığı'nda Muharrem'in mezarını ziyaret etti. -Van

                          

 
 
 

16.12.2018
AV. MEHMET SALİH AYDIN
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.