5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Tarih: 8.04.2022| Okunma Sayısı: 1001

 5 Nisan Avukatlar Günü nedeni ile Baromuzca düzenlenen iftar programında baromuz üyeleri bir araya geldi.

Düzenlenen geceye meslektaşlarımız yoğun katılım gösterirken, Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Mehdi CAN, Ağrı Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Hüseyin DEMİRSES, Ağır Ceza mahkemesi Başkanı Serap BACAK ile çok sayıda Hakim, Savcı, adliye çalışanları da iştirak etiller.
Özel bir restoranda düzenlenen programda, Ağrı Baro Başkanı Avukat Mehmet Salih Aydın, iftar sonrası yaptığı konuşmada, öncelikle mesleki sorunlara değinerek genç avukatların içerisinde bulunduğu sıkıntılara vurgu yaparak CMK ve Adli Yardım ücret tarifelerinin gözden geçirilmesi, ücretlerin iyeleştirilmesi, savunmanın yargının kurucu unsuru olduğu bunun sözde kalmayarak her tür alan ve faaliyete görülmesi gerektiğini ifade etti.

Baro başkanımız Av.Mehmet Salih AYDIN konuşmansın devamında  avukatlığın tarihin en kadim mesleklerinden biri olduğunu dile getirdi.


Mesleklerini icra etmenin yanı sıra baro olarak kentte güzel işler yapma gayreti içerisinde olduklarını belirten Aydın, Ağrı’da mevcut adliye binasının ihtiyacı karşılamadığını kaydetti.
En kısa sürede kentte yeni bir adliye binasının yapılası gerektiğini belirten Aydın: “Yaptığımız bütün çalışmalar ve faaliyetlerimizde samimiydik. Kendi inançlarımıza sadık kalarak bunu ifa ettik. Birtakım eksikliklerimiz olabilir, bunlar kasti değildir. Belki gücümüzün yetmemesindendir, belki ihmaldendir. Bunu böyle bilmenizi istiyorum. Biz bu mesleği ve baro başkanlığı görevini yaparken şu gök kubbe altında hoş bir seda bırakmak için bir mücadele verdik. Ben inanıyorum ki biz ve burada bulunan arkadaşlarımızın tamamına yakını hukuk ve adaletin tecellisi noktasında mutlaka savcılarımız ve hakimlerimizle birlikte bu gök kubbe altında hoş bir seda bırakmıştır. Hoş seda bırakanlara selam olsun." İfadelerini kullandı.
Baro Başkanı Aydın’ın konuşmasının ardında program, meslekte 15 ve 20. Yılını dolduran meslektaşlara plaket takdiminin ardından erbani grubu, dengbej ve müzik dinletisi ile devam etti.

06.06.2023
AV. SERDAR GÜNAKIN
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.