8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİMİZ
Tarih: 9.03.2022| Okunma Sayısı: 385

Baromuz tarafından  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla iki günlük etkinlik düzenlendi.

BİRİNCİ ETKİNLİĞİMİZ

07 MART 2022 Tarihinde ilimizin kenar mahallelerindeki kadınlara çiçek dağıtılıp, kadın hakları noktasında bilgilendirme yapıldı.
Ağrı Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanımız Av. Mujgen Yaman, Üyeler Av.Ayşe Nuray Kılıç, Av.Kübra Taştan, Av.Şehadet Eskin ve Ağrı Barosu Yk üyesi Av.M.Sait Yaman, Av.Hamit Aydemir, Av.Tanju Öztürk, Av.Yusuf Can Arslan ve Av.Azat Orhan ile birlikte merkez 100. Yıl, Fatih ve Bulut Mahallelerinde kapı kapı dolaşıp, kadınlara çiçek dağıtıp, kadın hakları noktasında bilgilendirme yaptılar. Baro Başkanımız Av. Mehmet Salih Aydın yaptığı açıklamada, bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.
‘Biz kendilerine çiçek verdik, onlarda bizlere taze, sıcak tandır ekmeklerinden verdiler’
Kadınlara çiçek vermenin yanında kendilerini, yasal hakları konusunda da bilgilendirdiklerini belirten Aydın, “Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Biz Ağrı Barosu olarak bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu günü Ağrı’nın Fatih, 100. Yıl ve Bulut Mahalleleri gibi mahallelerimizde bulunan, hayatın gerçek emekçileri olan kadınlarımızla paylaşmak istedik. Ağrı Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve Ağrı Barosu gönüllüleri ile birlikte bu gün bu dış mahallelerimizdeki kadınlarımız, kız kardeşlerimiz ve bacılarımızla buluşmaya geldik. Kapı kapı dolaşıp, günlerini kutladık. Aynı zamanda yasal hakları konusunda kendilerine çeşitli bilgiler aktardık. Şunu görüyoruz ki insanlarımız inanılmaz derecede mutlu oluyor. Bu gün kapılarına gidip, kendilerine çiçek verdiğimiz birçok kadın, belki de hayatlarında ilk defa çiçek aldılar. İşte bu tarif edilemez mutluluğu onlarla birlikte yaşamak, hakikaten bizlere ayrı bir mutluluk verdi. Gerçek emekçilerimizin olduğu mahallelerde kadınlarımızla buluşup, onların günlerini kutladık. Bizim insanlarımız, hakikaten yüreği geniş, sevgisi bol olan insanlar. Biz kendilerine çiçek verdik. Onlarda bizlere taze, sıcak tandır ekmeklerinden verdiler. Böyle güzelliklerle karşılaştık. Yani siz bu insanlara geldiğiniz zaman, halen o doğallığı, mutluluğu görüyor ve yaşıyorsunuz.” Dedi.

İKİNCİ ETKİNLİĞİMİZ

07 Mart 2022 günü öğleden sonra Ağrı merkezde mesleğini icra eden kadın meslektaşlarımıza baromuz hizmet binasında 8 Mart Emekçi Kadınlar günü münasebetiyle kokteyl düzenlenmiştir. Kokteyle kadın meslektaşlarımız katılım sağlamıştır.

ÜÇÜNCÜ ETKİNLİĞİMİZ

08 Mart 2022 Tarihinde Ağrı Merkez Adliyesi, Doğubayazıt Adliyesi ve Patnos Adliyesinde meslektaşlarımız, adliye çalışanları ve savcı hakimlere günün anlam ve önemine binaen çiçek dağıtımı yapılmıştır.

 

DÖRDÜNCÜ ETKİNLİĞİMİZ

08 Mart 2022 günü öğleden sonra Doğubayazıt ilçemizde mesleğini icra eden kadın meslektaşlarımıza 8 Mart Emekçi Kadınlar günü münasebetiyle yemek düzenlenmiştir. Yemeğimize kadın meslektaşlarımız katılım sağlamıştır.

 

 

 

25.05.2022
AV. MEHMET SALİH AYDIN
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.